Pár slov o nás

Jsme obyvatelé Střekova, kteří si přejí zlepšení života na Střekově a jeho okolí.

Historie sdružení začala v roce 2012. Přečtěte si pár slov o tom, jak to všechno začalo.

V roce 2018 jsme naše sdružení proměnili v politické hnutí,

abychom se mohli efektivněji podílet na proměně Střekova a okolí.

Stanovy našeho hnutí Za lepší Střekov

Náš tým

Jiří Železný

člen výkonného výboru - předseda hnutí

Jiří Železný, 44 let, vzděláním filosof a historik, zaměstnáním investiční poradce, zejména v oboru investic do nemovitostí. Šestnáct let se pohybuji v oblasti nákupů, prodejů, rekonstrukcí či výstaveb nemovitostí všeho druhu. V roce 2012 ukončené studium společenských věd a historie pak bylo, a stále je, mým velkým koníčkem, který mi spolu s hrou na nejrůznější hudební nástroje, hrou šachů či touláním se po Českém středohoří, a samozřejmě spolu s mojí rodinou, poskytuje relaxaci a od všedních dnů naplněných prací. Na Střekově jsem se narodil a své kořeny zde mám vrostlé tak hluboko, že přesadit jinam bych se nedokázal. Věřím, že budoucnost Střekova může mít o hodně přívětivější tvář, než jeho současnost.

Petr Vinš

člen výkonného výboru - místopředseda hnutí

Celý život žiji na Střekově, je mi 44 let, jsem ženatý, mám dvě děti 13 a 15 let, mám maturitu z oboru strojírenství, celou profesní kariéru se věnuji převážně oboru informačních technologií a telekomunikací, od roku 1996 jsem pracoval ve vedoucích funkcích středního a vyššího managementu, od roku 1998 jsem podnikal v oboru IT, zaměstnával až 20 zaměstnanců, v roce 2010 jsem prodal podíl ve společnosti a přešel na práci "na volné noze". Stále se věnuji oboru IT, dále ekologické energetice a pěstování rychle rostoucích dřevin. Zajímám se o nové technologie, hodně sportuji, převážně windsurfing, snowboarding, slackline.

Eva Železná

členka výkonného výboru

Celý život žiji na Střekově, je mi 42 let, děti zatím nemám. Po skončení pedagogické fakulty v Ústí jsem před osmnácti lety nastoupila na Základní školu Velké Březno, kde doposud působím jako učitelka 2. stupně a posledních dvanáct let i výchovná poradkyně. Zároveň zde vedu kroužek orientálních tanců a deset let jsem řídila vydávání školního časopisu. Ve volných chvílích se zajímám o kulturní dění ve svém okolí – napsala jsem knihu Sto let ústeckého divadla a stála u zrodu řady kulturních akcí pořádaných v posledních letech Městským obvodem Ústí nad Labem – Střekov. Mám různé koníčky - turistiku, jízdu na koni, lukostřelbu, orientální tanec, knihy ad.

Petr Bandas

Narodil jsem se v Ústí nad Labem, je mi 51 let, ženatý jsem 29 let a mám dvě dospělé děti. Vystudoval jsem Stavební průmyslovku a poté ČVUT Stavební fakultu a celý život se živím ve stavebnictví – ať už ve stavební firmě nebo v projekční činnosti. K tomu již přes 20 let učím na stavební průmyslovce a k tomu jsem vystudoval další vysokou školu s pedagogickým zaměřením.

Ve volném čase sportuji, rád cestuji a poznávám Čechy i zajímavá místa v zahraničí.

Na Střekov jsem se s rodinou nastěhoval před 13ti lety, ale s touto čtvrtí a dokonce přímo s naší ulicí jsme svázáni díky prarodičům manželky. Chci se i nadále podílet ne na udržení, ale zlepšení životních podmínek na Střekově. Chci, aby se žádná část Střekova neřadila mezi vyloučené lokality a se aby Střekovu vrátila bývalá „nálepka“ Lepší čtvrť.

Dita Šimáčková

Má rodina si vybrala bydlení na Střekově v roce 1945 a je s místem a životem zde velmi spjata. Je mi 41 let a pamatuji doby, kdy se Střekov řadil mezi lukrativní místa po boku Skřivánku či Klíše. Maturovala jsem na Obchodní akademii, absolvovala soukromou školu obor turistický ruch a vystudovala vysokou školu obor anglistika. Cestovala jsem a i dlouhodobě žila ve světě. Pracovala jsem 10 let v agentuře organizující společenské akce a věnovala se marketingové a manažerské činnosti. Aktivně pracuji jako lektorka anglického jazyka, soft skills a metodiky v různých firmách v ČR. Ráda cestuji, poznávám různá místa a mým přáním je vracet na znovu krásný a aktivně žijící Střekov.

Radka Bandasová

Je mi 51 let a bydlím na Střekově. Již 29 let jsem provdána za svého muže Petra a spolu jsme vychovali dvě děti, dceru a syna, kteří jsou již dospělí. Momentálně jsem i novopečenou babičkou :-)

Celý svůj aktivní život se věnuji sportovní výchově a sportovnímu rozvíjení dětí a mládeže v oblasti pohybové výchovy, tance a cheerleadingu. V roce 1994 jsem založila sportovní klub BASTA cheerleaders, který se k dnešnímu dni může pyšnit mnoha tituly Mistrů České republiky a titulem Mistr Evropy v cheerleadingu.

Mezi mé záliby kromě sportu patří cestování , vaření, malování, bytová architektura a renovace starého nábytku a bytových doplňků.

Na Střekově jsem prožila dětství u své babičky v Purkyňovce a na chatě v Sebuzíně. To byl také jeden z důvodů, proč jsem si v dospělosti Střekov vybrala za svůj domov.

Nejsem spokojená se současnou situací na Střekově a nechci jen přihlížet a nadávat. Chci se pokusit lepší rozvoj Střekova svým přičiněním nějak ovlivnit.


Každý z nás máme rodinu, přátele, známé, se kterými pravidelně diskutujeme o dění na Střekově.

Celkově je nás kolem stovky střekováků, kteří aktivně ovlivňují naše rozhodování.

Stále hledáme nové pomocníky , tak pokud máte možnost, přidejte se k nám a pracujte "Za lepší Střekov"

Pokud Vás zajímá cokoliv ohledně našeho sdružení,

chcete s námi sejít a dovědět se o nás více informací,

chcete nám pomoci a přidat se k nám,

tak neváhejte kdykoliv zavolat.

Předseda hnutí Jiří Železný

tel: 603 829 025

Místopředseda hnutí Petr Vinš

tel: 602 622 226