Pár slov o nás

Jsme obyvatelé Městského obvodu Ústí nad Labem - Střekov, kteří si přejí zlepšení života na Střekově, a to od Církvic až k Olešnici, od Labe až k Nové Vsi. Jsme tu doma a máme to tu rádi. Trápí nás, jak se z kdysi výstavní čtvrti stalo místo protkané vyloučenými lokalitami, s rozbitými silnicemi a rozpadajícími se domy, místo už mnoho let zcela na okraji zájmu ústeckého magistrátu. Rozhodli jsme se aktivně pracovat na změně tohoto neutěšeného stavu. Se sebevědomím, které našemu obvodu, jako podle našeho názoru nejkrásnější části Ústí, přísluší, si chceme důrazně říct o to, co nám patří. Svoje životní a pracovní zkušenosti chceme využít v práci pro náš obvod a věříme, že je šance něco změnit, věříme, že se nám i našim dětem může v budoucnu na Střekově žít mnohem lépe, než dnes. Zatím nás není mnoho, ale věříme, že se k nám přidají další obyvatelé Střekova a okolních částí, kteří nám budou pomáhat nebo nás podporovat. Společně to dokážeme!

Historie sdružení začala v roce 2012. Přečtěte si pár slov o tom, jak to všechno začalo.

V roce 2018 jsme naše sdružení proměnili v politické hnutí,

abychom se mohli efektivněji podílet na proměně Střekova a okolí.

Stanovy našeho hnutí Za lepší Střekov

Náš tým

Jiří Železný

člen výkonného výboru - předseda hnutí

Jiří Železný, 44 let, vzděláním filosof a historik, zaměstnáním investiční poradce, zejména v oboru investic do nemovitostí. Šestnáct let se pohybuji v oblasti nákupů, prodejů, rekonstrukcí či výstaveb nemovitostí všeho druhu. V roce 2012 ukončené studium společenských věd a historie pak bylo, a stále je, mým velkým koníčkem, který mi spolu s hrou na nejrůznější hudební nástroje, hrou šachů či touláním se po Českém středohoří, a samozřejmě spolu s mojí rodinou, poskytuje relaxaci a od všedních dnů naplněných prací. Na Střekově jsem se narodil a své kořeny zde mám vrostlé tak hluboko, že přesadit jinam bych se nedokázal. Věřím, že budoucnost Střekova může mít o hodně přívětivější tvář, než jeho současnost.

Petr Vinš

člen výkonného výboru - místopředseda hnutí

Celý život žiji na Střekově, je mi 44 let, jsem ženatý, mám dvě děti 13 a 15 let, mám maturitu z oboru strojírenství, celou profesní kariéru se věnuji převážně oboru informačních technologií a telekomunikací, od roku 1996 jsem pracoval ve vedoucích funkcích středního a vyššího managementu, od roku 1998 jsem podnikal v oboru IT, zaměstnával až 20 zaměstnanců, v roce 2010 jsem prodal podíl ve společnosti a přešel na práci "na volné noze". Stále se věnuji oboru IT, dále ekologické energetice a pěstování rychle rostoucích dřevin. Zajímám se o nové technologie, hodně sportuji, převážně windsurfing, snowboarding, slackline.

Petr Bandas

Narodil jsem se v Ústí nad Labem, je mi 51 let, ženatý jsem 29 let a mám dvě dospělé děti. Vystudoval jsem Stavební průmyslovku a poté ČVUT Stavební fakultu a celý život se živím ve stavebnictví – ať už ve stavební firmě nebo v projekční činnosti. K tomu již přes 20 let učím na stavební průmyslovce a k tomu jsem vystudoval další vysokou školu s pedagogickým zaměřením.

Ve volném čase sportuji, rád cestuji a poznávám Čechy i zajímavá místa v zahraničí.

Na Střekov jsem se s rodinou nastěhoval před 13ti lety, ale s touto čtvrtí a dokonce přímo s naší ulicí jsme svázáni díky prarodičům manželky. Chci se i nadále podílet ne na udržení, ale zlepšení životních podmínek na Střekově. Chci, aby se žádná část Střekova neřadila mezi vyloučené lokality a se aby Střekovu vrátila bývalá „nálepka“ Lepší čtvrť.

Dita Šimáčková

Má rodina si vybrala bydlení na Střekově v roce 1945 a je s místem a životem zde velmi spjata. Je mi 41 let a pamatuji doby, kdy se Střekov řadil mezi lukrativní místa po boku Skřivánku či Klíše. Maturovala jsem na Obchodní akademii, absolvovala soukromou školu obor turistický ruch a vystudovala vysokou školu obor anglistika. Cestovala jsem a i dlouhodobě žila ve světě. Pracovala jsem 10 let v agentuře organizující společenské akce a věnovala se marketingové a manažerské činnosti. Aktivně pracuji jako lektorka anglického jazyka, soft skills a metodiky v různých firmách v ČR. Ráda cestuji, poznávám různá místa a mým přáním je vracet na znovu krásný a aktivně žijící Střekov.

Radka Bandasová

Je mi 51 let a bydlím na Střekově. Již 29 let jsem provdána za svého muže Petra a spolu jsme vychovali dvě děti, dceru a syna, kteří jsou již dospělí. Momentálně jsem i novopečenou babičkou :-)

Celý svůj aktivní život se věnuji sportovní výchově a sportovnímu rozvíjení dětí a mládeže v oblasti pohybové výchovy, tance a cheerleadingu. V roce 1994 jsem založila sportovní klub BASTA cheerleaders, který se k dnešnímu dni může pyšnit mnoha tituly Mistrů České republiky a titulem Mistr Evropy v cheerleadingu.

Mezi mé záliby kromě sportu patří cestování , vaření, malování, bytová architektura a renovace starého nábytku a bytových doplňků.

Na Střekově jsem prožila dětství u své babičky v Purkyňovce a na chatě v Sebuzíně. To byl také jeden z důvodů, proč jsem si v dospělosti Střekov vybrala za svůj domov.

Nejsem spokojená se současnou situací na Střekově a nechci jen přihlížet a nadávat. Chci se pokusit lepší rozvoj Střekova svým přičiněním nějak ovlivnit.


Každý z nás máme rodinu, přátele, známé, se kterými pravidelně diskutujeme o dění na Střekově.

Celkově je nás kolem stovky střekováků, kteří aktivně ovlivňují naše rozhodování.

Stále hledáme nové pomocníky , tak pokud máte možnost, přidejte se k nám a pracujte "Za lepší Střekov"

Pokud Vás zajímá cokoliv ohledně našeho sdružení,

chcete s námi sejít a dovědět se o nás více informací,

chcete nám pomoci a přidat se k nám,

tak neváhejte kdykoliv zavolat.

Předseda hnutí Jiří Železný

tel: 603 829 025

Místopředseda hnutí Petr Vinš

tel: 602 622 226