Projekt recyklace plastů

podle mezinárodního modelu

Precious plastic

Projektový manažer

Petr Vinš, 602 622 226, recyklace-plastu@zalepsistrekov.cz

Plastového odpadu stále přibývá, musí se složitě přepravovat a často není efektivně využit. Na internetu jsme našli mezinárodní projekt Precious plastic, který pomáhá vytvořit jednoduchou recyklační linku v přepravním kontejneru a recyklovat vybrané druhy plastu bez složité logistiky.

Rádi bychom takový kontejner vyrobili a provozovali na Střekově.

Fáze projektu, které realizujeme

1) Zajištění místa pro kontejner

Potřebujeme parcelu ideálně s přípojkou elektrické energie o velikosti alespoň 30m x 30m. Prostor potřebujeme na umístění kontejneru, skladování plastového odpadu připraveného k recyklaci a skladování plastové drti k výrobě finálních výrobků. Pokud máte tip na takový prostor nebo nám dokážete pomoci takový prostor zajistit, tak prosím kontaktuje projektového manažera.

2) Zajištění jednoho kovového, přepravního kontejneru v délce 12m.

Pokud máte tip, kde takový kontejner získat za výhodných podmínek, tak prosím kontaktuje projektového manažera.

3) Výroba jednotlivých výrobních zařízení

Plánujeme oslovit střední školy v našem městě, místní podnikatele v strojírenství a prodejce hutního materiálu, zda by nám nepomohli s přípravou a výrobou těchto zařízení.

4) Oslovení škol a veřejnosti ke spolupráci na obsluze recyklační linky

V recyklačním kontejneru se chystáme pořádat semináře a prezentační dny k možnostem třídění recyklace plastů. Předpokládáme, že recyklační linku bude obsluhovat několik proškolených týmů ze škol, a veřejnosti nebo proškolení brigádníci placení z prodeje finálních výrobků z recyklace.

Pokud máte možnost nám jakkoliv pomoci s realizací projektu recyklace platů na Střekově, tak prosím kontaktuje projektového manažera případně vyplňte formulář níže.